Modern világ

2022.03.29. 05:37

Ki kell-e használnunk a modern világ adta lehetőségeket, ha igen, hogyan, meddig mehetünk el, meddig éri meg elmenni?

 Igen, úgy gondolom mindent fel kell használnunk amit ellenünk is fel tudnak használni. Közösségi médiát, videó megosztókat, podcasteket, blogokat, weboldalakat.
 Mivel a zene az egyik legnagyobb fegyverünk így  a zenei megosztókra kell fektetnünk a legnagyobb hangsúlyt, legyen az audió streaming vagy videó. Ez a kettő a legnépszerűbb és leghatásosabb propaganda. 
 A podcast a közelmúltban lett népszerű, ez fogja felváltani az online rádiókat, zenéket több órán keresztül is hallgat bárki. Ellenben egy szöveges műsor, interjú már 20 perc után ritkán köti le az ember figyelmét a felmérések szerint, egy óra után már a legtöbb téma is általában unalmas ismétlésekbe hajlik. Erre érdemes odafigyelni azoknak akik ilyesmire "vetemednek".
 Ugyan ez igaz a hasonló tartalmú videókra is. Eleve a mai embernek nincs ideje 50-60-80-100 percet ülni egy videó előtt, így az ilyen hosszúságú videók nézése már legkésőbb a felénél megszakad általában. Bármilyen érdekes is egy téma a monoton beszéd, lassú párbeszédek unalmassá, fárasztóvá teszik.
Bár nem vagyok Mucsi rajongó, ha jó példát kellene felhoznom akkor az ő videói azok, gyors, érthető beszédstílus, megfelelő képi és zenei aláfestéssel, a hosszabb videói kétfelé vágva kerülnek megosztásra, egy kevésbé érdekes témát is élvezhetően tud előadni.
 A szöveges tartalmakra szintén igazak a fent leírtak. Egy témát, interjút színesebbé lehet és kell tenni képekkel, persze nem szabad túlzásba esni, mert akkor az eredeti tartalom elveszik és csak akkor érdemes hosszabbra nyújtani, ha úgy érezzük az érdeklődést végig fent tudjuk tartani.
 Az egyéb szöveges tartalmakba a videó beszúrása már kétes eredményt hozhat, ha egy új lemezt ajánlunk ez célravezető lehet, de más tartalmaknál elviszi/elviheti az olvasó figyelmét és az ajánlott tartalom megnézése után, már nem jön vissza, ezért, ha mindenképp szükséges akkor a szöveges tartalom végére szúrjuk be.

Meddig mehetünk el? 
A világhálón megosztott tartalmakért itthon és külföldön is felelősségre vonhatóak vagyunk, ezt mindig figyelembe kell vennünk. 
A szervezetek többsége ügyvédekkel ellenőrizteti a megosztott tartalmait, a magánemberek többsége csak a legritkább esetekben. Amikor megosztunk egy-egy ilyen tartalmat ezt mindig figyelembe kell venni.

A bejegyzés trackback címe:

https://odin.blog.hu/api/trackback/id/tr1117791312

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása