Felnőtt tartalom!

Elmúltam 18 éves, belépek Még nem vagyok 18 éves
Ha felnőtt vagy, és szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot.

A belépéssel elfogadod a felnőtt tartalmakat közvetítő blogok megtekintési szabályait is.

Hatestylez / Mighty Whitey and the Dry Heeves – Lonesome & Hateful Electronic Holohoax lemezzel kapcsolatban többekben felmerült van-e létjogosultsága az elektromos zenéknek a mozgalomban / színtéren.
 Ha kicsit tágabb értelemben nézzük akkor '80-as évek közepén már létezett a Máyusi Kalapács amelyben több skinhead zenész is megfordult, ők ipari (industrial) zenét játszottak valószínűleg a Test Department hatására, a hordó és kalapácsok mellett elektromos zajok is színesítették a zenéjüket.
 1989-ben többek közt a Front 242 népszerűségének hatására megalakult a The Movement, melyben Vanek énekelt.

the_movement.jpg

A '90-es évek elején betört hazánkba a techno őrület, ekkor több egykori skinhead is Dj. lett, kezdetekben nem tagadták meg a múltjukat, de ez idővel és a népszerűségük növekedésével változott.
Hollandiában a hardcore techno népszerűségét több Dj. is meglovagolta (Dj. Skinhead, Dj, Adolf, Dj. Himmler stb) kezdetben a hc techno színtér nem határolódott el tőlük, olyannyira nem, hogy több Thunderdome albumomra is felkerültek, majd a Rotterdami antifa letarolta őket. 
 Itthon nagyjából az NSBM előadókkal egy időben jelent meg az NS ambient, személy szerint a hazai produkciókat rendkívül igénytelennek tartottam, de a hitelesség érdekében meg kell említem őket. Nem sokkal később az ambient alfajaként megjelent a csatazaj (martial industrial) is, ez többnyire második világháborús híradó felvételekből összeollózott zaj, némi elektromos aláfestéssel. Ebből már született pár értékelhetőbb produkció, de a széles közönséghez nem jutott el.
 Míg a népszerű antifa EBM, Independent bandákat (The Krupps stb) itthon is többen hallgatták, a német színtér megteremtette a saját ns zenekarait, melyeknek fesztiválokat is szervezett, ezek a zenekarok nem igazán jutottak el hozzánk, amikor népszerűek voltak még az RAC színtér szabadabban mozgott és inkább ők léptek fel nálunk.
 2004-ben a ma már kultikusnak mondható Scourge Of God albumra is felkerült egy eltecronic, noise elemeket tartalmazó szám "Az Álmok valóra válnak címmel".
A fent említett egyik amerikai előadó HateStylez 2011 óta ad ki lemezeket ebben a stílusban és nincs egyedül, bár ez a zene főként Amerikában népszerű, hasonló stílusban gondolkodó előadók több Európai országban is jelen vannak.



A cikk összeállításakor csak az általam ismert információkat írtam le, nem végeztem kutatást a témában, így biztosan sok mindent kimaradt.

rom.jpg
A 2004-es 7 számos CD már rég a feledés homályába merült, hisz a CD és az EP is pillanatok alatt elfogyott. Szóval már időszerű volt egy új kiadás, a dalokat újra keverték és kiegészítették az anyagot 3 olyan számmal amely válogatásokon jelent meg valamint a Sziva 40 koncertfelvételeivel, így 16 tételesre bővült a lemez.
A stílus főként Oi! zene, némi ska elemmel színezve itt-ott, mi más is lehetne, hisz a dalok jó része még a múltszázadban született amikor élt és virult a skinhead mozgalom itthon, a koncerttermekben és a lelátókon is.
A lemez 6 oldalas digipack kiadást kapott, témába vágó képekkel. Ha van olyan lemez amihez nem kell szövegkönyv akkor ez az, ezeket a dalokat már ismernie kell mindenkinek aki a Fradinak szurkol.
A korong beszerezhető: https://nsbp.shop/termek/romantikus-eroszak-fradi-drukker/
vagy letölhető: https://nsbp.shop/termek/romantikus-eroszak-fradi-drukker-2021/


 


photo_2021-11-06_22-48-09.jpg
A borító alapján akár egy '80-as évekbeli amcsi skinhead lemez is lehetne, de ez nem az. A kiadó szerint Elektronikus WP album, industrial/hellbilly stílusban. Az elektronikus elemeket Hatestylez adta a lemezhez, a helbilly részt OI Lonesome Jones aki korábban a Midtown Bootboys és a Downright Hateful frontembere volt.
A lemez elég összetett és szétszórt, van egy alap elektronikus hangzás, zörej ami szerintem inkább ambient, mint industrial, amitől szétszórt az a stílusok közti ugrálás, hallhatunk a korongon némi elektronikus RAC-t, többféle elektronikus stílust némi industrial, ambient ötvözettel. A két srác első munkáját én mindenképp egy jól sikerült kísérletnek mondanám, a közönség majd eldönti, hogy a dalok közül melyik tetszik neki és merre érdemes folytatni a srácoknak.
A lemez egyszerű, puritán digipack megjelenést kapott, se fotó a tagokról, se szövegkönyv ami elég szokatlan a kiadótól. 
Kiknek ajánlanám? Elsősorban fiataloknak, akik könnyebben megemésztik az elektromos zajokat, az idősebbek közül azoknak akiknek a régen bejött az underground zene, vagy később az industrial/ambient stílus.



Beszerezhető: https://nsbp.shop/termek/hatestylez-mighty-whitey-and-the-dry-heeves-lonesome-and-hateful-electronic-holohoax/

p2.png
A Königsklasse egy német supergroup amelyik azt a célt tűzte ki, hogy régi német dalokat, indulókat zenésítsen meg, öltöztessen modern köntösbe.
Itthon valamikor a 1987 körül a Roial és a Hyde Park dolgozott fel egy-egy irredenta indulót, később a Magozott Cseresznye vagy napjainkban a Kárpátia ad elő ilyen dalokat, nos aki valami hasonlót keres az felejtse el ezt az albumot. Ez igazi német RAC, a színtér legnépszerűbb zenekaraitól megszokott stílusban. A dalszövegek, versek egy része még az 1800-as években íródott, de van köztük néhány a múltszázad elejéről: 
Brüder zur Sonne zur Freiheit például egy orosz munkásdal volt eredetileg amelyet Leonyid Petrovics Radin írt 1895/96-ban a moszkvai tagankai börtönben, erre született később német szöveg,
Gebt Raum, gebt Raum ihr Völker szövegét Felix Dahn írta 1876-ban. Persze vannak későbbiek is, ezek írói is ismertek, sajnálom, hogy a szövegkönyvben nincsenek feltüntetve, de akit érdekel keressen rá a világhálón.



Az albumon 10 nagyszerű dal hallható, egytől egyik mind modern német RAC himnusz, néhol megtűzdelve korabeli hangeffektekkel. Amikor először hallottam a projektről úgy gondoltam valami hasonló lesz, mint a Hyde Parktól az Erdélyi Induló csak német katonadalokkal, mint pl. az Erika vagy a Lili Marlen, amikor megjelent az első promó az albumról már tudtam, hogy nagyot tévedtem, az összeollózott részek nem is hagytak túl mély nyomot bennem, de amikor bekerült a lejátszóba a lemez az első pár szám után tudtam, hogy ezt még ma többször végig kell hallgatnom. Erről a színtérről utoljára a Stahlgewittertől a Nationaler Wiederstand volt rám ilyen hatással.
A lemez digipack csomagolást kapott és kézzel sorszámozták 1-500-ig (az enyém a 70-es). A borító, a lemez és a szövegkönyv háborús dizájnt kapott, a szövegek fraktúr betűtípussal írottak, ez néha a gyakorlatlanabbaknak fejtörést okozhatnak, de ettől eltekintve jól olvashatóak. 
A Waffenbrüder kiadó nem tesz képet tokba az előadókról, ezt lassan kezdem megszokni.
Úgy gondolom ez lett az év vége egyik legjobb RAC albuma. Remélem lesz még folytatása.

A lemez beszerezhető: https://nsbp.shop/termek/konigsklasse-hymnen-alter-tage/

vagy letölthető: https://nsbp.shop/termek/konigsklasse-hymnen-alter-tage-2/

süti beállítások módosítása