Felnőtt tartalom!

Elmúltam 18 éves, belépek Még nem vagyok 18 éves
Ha felnőtt vagy, és szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot.

A belépéssel elfogadod a felnőtt tartalmakat közvetítő blogok megtekintési szabályait is.

Interjú Illés Miklóssal

2019.03.21. 23:14

mikidscn3667.JPG

01. Mostanában nagy a csend körülötted, az Opa produkciós retró buli óta nem hallottunk felőled, mi történt veled az elmúlt időszakban?

- A munkahelyemen kicsit különlegesek a körülmények, elvileg évekre előre látjuk a feladatokat, de ez mehet előre hátra időben, ahogy a megbízó igényli. Már 2016 – ban lemondtam a BH ban betöltött vezetői tisztségemről, egy 2017 – től induló dömping munka miatt. Azt vallom, amit elvárok másoktól, azt nekem is tudni kell teljesíteni, és ez nem ment volna, ezért döntöttem így. Szakmailag hatalmas kihívás elé néztünk a csapattal, csúszott a kezdés 2018 tavaszától jött az igazi kihívás. Azóta csak kisebb segítségkéréseket vállaltam fel, és megjelentem ott ahol tudtam. Család - munka mellett maximum kibicnek lettem volna jó, arra meg semmi szükség. 2018 kiválóan sikerült, ha bajnokságban dolgoznánk a konkurens cégekkel, akkor mienk a dobogó első, helye.
Jön a 2019 ami ugyanolyan kemény lesz. Ez után meglátjuk. 

02. Tavaly felröppent egy kósza pletyka, hogy lesz ismét Nimród, mi igaz ebből?

- Igen, ez egy régi terv, véleményem szerint van fantázia a zenekar eddigi munkásságának felelevenítésén. Érdekesség lehet , hogy az albumot egy külföldi kiadó adta ki, fizette a költségeket. Ez akkoriban és szerintem most is nagy szó. Egy koncertnek indult, a régi tagok közül egy fő, az akit eddig nem értem el, a többiek mind támogatják az ötletet, folynak az egyeztetések, különleges lesz, ezt megígérhetem. Én is meglepődtem, hogy a srácok közül egy kettő új poszton szeretne megjelenni a színpadon. Mivel régi és új tagokkal készülünk egyszerre majd, még az is előfordulhat, hogy nem áll meg egy koncertnél dolog, és szerintem lesznek új számok is. Nem rohanunk vele, amikor oda kerül a sor, hogy meghirdetjük, akkor már mindennek egyben kell lennie, odafigyelünk arra, hogy megfelelő színvonalon poroljuk le az anyagot.


r-11621092-1519559967-7754_jpeg.jpg

03. A jól sikerült Ős Archívum bulinak lesz folytatása vagy csak egyszeri esemény volt?

Mi is úgy éreztük, hogy jól sikerült, nagyon jó hangulatban készültünk és nagyon jól is alakult a buli. Sokan kerestek, hogy ott lettek volna, de a családdal voltak a pünkösdi hosszú hétvégén. Ez a korosztály vagyunk, ezért nem lehet haragudni nagy erőt adott, hogy így is sokan megtiszteltek minket, és rendkívül mulattatott, az irigy negatív emberek szellemi sötétsége.
Persze azt kihagytam volna, hogy a pár hónap alatt összegyűjtött, több mint 1300 követővel rendelkező face oldalunkat jelentették és törölték.
Mivel az illető olvasni fogja ezeket a sorokat, kívánom neki, hogy száradjon le az a keze, amivel az entert megnyomta.
Ezek összesége miatt én még nem temetem az ötletet, de sok csillagnak kell együtt állnia ahhoz, hogy működjön.

04. Van időd zenét hallgatni? Ha igen miket hallgatsz? 

Munka és vezetés közben is hallgatok zenéket, a kocsiban van egy pendrive ami ki van tömve Oi és RAC és SKA klasszikusokkal, vannak jó HC zenék is, de az nem igazán az én műfajom.

Nemzetközi 5 – ös:
Triebtäter S.W.R.
Skrewdriver - I Don't Like You
No Remorse - The Invisible Empire
Fortress - Commie Scum
Sturm18 Braune Bataillone

 

Hazai 5- ös

Romantikus Erőszak: Ne bántsd a magyart
Oi-kor - Csak ami jár
Fals! - Cairo
Jogos Önvédelem - Isten hozott
Titkolt Ellenállás - Kitartás!

 

05. Az elmúlt időszakban régi emberekkel új politikai szerveződések léptek színre, látsz esélyt arra, hogy ez majd némi fellendülést hoz?

-A politikai paletta a Mi Hazánk mozgalommal nem változott, ők már az első hónapban elkezdtek „nácikat” üldözni. Ehhez még a mostani szivárványos jobbiknak is kellett egy két év. A többi meg …
Mozgalmi szinten a Légió Hungária mondható újnak, szimpatikusak az ötleteik, és a rendszeres programszervezés, amit folytatnak. Sok erőt kívánok hozzá.

06. Nem gondoltál még arra, hogy az eddigi zenekaraid számaiból kiadj egy válogatás albumot újra felvéve azokat?

-Munkásságlemez, nem rossz gondolat, ha összeáll a Nimród alapformáció, még ez is szóba kerülhet, köszönöm az ötletet.

55563320_2053590988009623_4170476801342046208_n.jpg

07. Mióta nincsenek igazán színvonalas Oi!/RAC bandák a koncertermek panganak az ürességtől, a metál és hc lefutóban, a nemzeti rock külön utakon jár, a hazai bandák közül csak a Jogos Önvédelem a húzónév, vajon várható változás?

A nagymúltú zenekarok mint a ROMER, Oi-kor ,Palmetta megmutatták, hogy kitartó szívós munkával lehet eredményt elérni, példát mutatnak az új zenekaroknak. Talán ha a mozgalmi tevékenység erősödik, gondolok itt a LH munkájára akkor az S4S is több koncertet szervez, és az új zenekarok velük kerülnek először kapcsolatba.

08. Melyik saját szervezésű bulira vagy legbüszkébb?

A legbüszkébb a Becsület Napja rendezvénysorozat beindítására vagyok, bár az MNA van, (a mi hibánkból) a köztudatban. A Hungária Skins , konkrétan a Kalóz ötlete volt, és a HS tagok, köztük az én munkám volt meghatározó abban, hogy létrejöjjön.
De a hosszú évek alatt sok olyan rendezvény volt, amit a hatóságokkal megküzdve kellett lebonyolítani, ezek szintén mind – mind emlékezetesek.
Béreltünk kempinget, egy egész várat Várgesztesen, focicsapatok klubházait stb. stb. volt kaland bőven.

09. Az eddigi zenekaraid közül melyik áll a szívedhez a legközelebb?

Nem szeretnék megnevezni egyet sem, akkor és ott az volt a kedvenc, és ez az érzés meg van.

54521917_301387750502644_6279028507834056704_na.jpg

10. Akárkit megkérdeztem eddig mindenki azt állította, hogy már 18 évesen is úgy gondolta, hogy 50 évesen is skinhead lesz, Te is így vagy vele?

Nekem még volt szerencsém megélni a Skinhead –et, az utcán harcolva, Egerben a Szépasszony völgyben dülöngélve, volt szerencsém megtapasztalni mi az igazi bajtársiasság. Én a magam módján elleszek addig így amíg végleg leadom a szerelést. Nagyon sok jót kaptam azóta amióta erre „adtam a fejem”. A Skinhead szóról nekem mindig a jó dolgok jutnak eszembe.

11. Mikor voltál utoljára olyan skinhead bulin amit nem Te szerveztél?

A ROMER 25 és az Oi-kor 35 volt a két legutóbbi buli, ezek kőkeményen be voltak vésve a naptárba. Mindkettő remekül sikerült, az ilyen színvonalas rendezvények nemhogy a fiatal zenészeknek, nekünk is erőt adnak a folytatáshoz.

 

dsc_9766ablog.JPG

12. Gondoltál valaha arra, hogy az éneklés mellett megtanulj hangszeren is játszani?

Képtelenség, próbákon sokszor volt szerepcsere a zenészek között, az elején próbálgattam én is, tragédia. Feladtam, amíg később cserélgették egymás szerepkörét én inkább ittam egy sört.

13. Az Ős Archivum buli szervezése közben felbukkant pár régi koncert felvétel, ezek elérhetőek valahol digitalizálva?

Egyenlőre még nem, de 2020 tól a tervek szerint sok minden történhet.

 14. Végszó

Köszönöm a kérdéseket és gratulálok a bloghoz.
Sok sikert!

 

Csináld magad

2019.03.21. 23:08

Ha az esti bulira valami egyediben szeretnél menni csinálj magadnak egy egyedi pólót.



Kipróbáltuk, az eljárás működik, a tartósságát és moshatóságát még teszteljük, de ha csak egy estére kell  valami különleges csináld meg magadnak bátran.

54435479_1742852272483501_9152302435618783232_n-crop.jpg

Happy Ostara

2019.03.21. 08:52

tumblr_licxtxsrww1qgi91to1_500.jpg

A tavasz első napjára virradtunk, amíg a zöldingesek megírják, hogy ez is egy ősi keresztény ünnep és minden jelkép Jézushoz kapcsolódik és semmilyen pogány gyökere nincs, addig idézek pár sort a wikipédiából:

Ostara ősi kelta ünnep. Angolszász megfelelője az Eostre. A magvetés ideje, a fák, a tavaszi nap-éj egyenlőség ünnepe. Az igazi tavasz első napja. Március 19. és 21. közé esik.

A druidák és a hívek a termékenység istennőjét köszöntötték ezen a napon. Hitük szerint az istennő termékennyé teszi a Földet, felébreszti őt mély álmából, az istenség pedig segít fölnevelni, érlelni a termést. Járja a zöldülő mezőket, öröme telik a természet bőségében.

ostara_by_johannes_gehrts.jpg

Ostara hiedelemvilágához szervesen hozzátartozott a nyúl mint jelkép, vélhetően a szaporaság és a tavasz kapcsolata miatt, valamint a tojás, mint az új élet megtestesülése. A pogány ünnepléshez kapcsolódott a tűzgyújtás, továbbá a tojásfestés, mint ünnepi tevékenység, ami mára a húsvét ünnepkörének lett fontos része. A színes tojásokat tojó nyúl, valamint a gyerekek tojáskeresése is megjelenik Ostarával kapcsolatban. Beda Venerabilis középkori történetíró változata szerint az istennő a gyerekek szórakoztatására kedvenc madarát nyúllá változtatta, ám az hamarosan színes tojásokat kezdett tojni, ezeket pedig az istenség a gyerekeknek ajándékozta.

54518814_2346053968773091_6532963600191979520_n.jpg

 01. Kérlek mutasd be a blogot. Szervusz, köszönjük a felkérést, igazán megtisztelő a megkeresés!
 Annak idején azzal a céllal indultunk el, hogy hardcore szellemiségű jobbos zenei oldalt indítsunk, ahol az NS mellett helyet kapnak hazafias és a jobboldalisággal nem ellenséges zenekarok hírei, interjúi, zenéi, stb. is. Fontosnak tartjuk az underground szellemiséget (annyira, hogy még a névben is benne van), az ideáink iránti elkötelezettséget és a profitmentességet. Úgy véltük, hogy ez a fajta hozzáállás hiányzott a kezdetekkor (és ma is sajnos) a hazai színtérről, így belevágtunk. A blogot 10 éve a Bombs Not Food nevű hc projekt gitárosa indította el, én -mint énekes- is részt vettem benne, de akkoriban inkább az akkor még működő zenekaraimra figyeltem inkább. A kezdetektől többen csináltuk, igyekeztünk bevonni minél több „külsős munkatársat”, mert távlati célunk az volt, hogy zenei portállá fejlesszük a dolgot, ami emellett párhuzamosan egy szellemi műhely is lehetne ennek a közegnek. A kezdeti lelkesedés elmúltával egyedül maradtam és évekig szüneteltettem is a blogot, mert nem igazán volt időm rá a munka mellett, valamint párhuzamosan működött még 2-3 nagyon hasonló weboldal is, így igazán értelme sem volt folytatni. Tavalyelőtt azonban véleményem szerint olyan mélypontra süllyedt a hazai mozgalom „sajtója” (pl. szinte minden híroldal eltűnt), hogy saját kedvtelésből elkezdtem híreket kirakosgatni és megkerestem pár általam érdekesnek tartott zenekart is olyan kérdésekkel, amikre én magam is kíváncsi voltam, így összekötöttem a kellemeset a hasznossal és a megválaszolt kérdéseket kitettem a blogra magyarul, meg az eredeti nyelven is, így most megint aktívnak nevezhetném az Underground Revolutiont, bár jelen helyzetben eléggé hobbi szinten „működünk” csak. Van pár barátom, akik néha írnak cikkeket és besegítenek, de nem beszélhetünk jelenleg komoly stábról. Tartalmilag hírekre, interjúkra, koncertbeszámolókra és lemezkritikákra koncentrálunk, RAC és Oi! dolgokról, meg a különböző politikai szervezkedésekkel foglalkozó írásokat nem közülünk; nem azért mert bajunk van az Oi! zenével, hanem mert a HC érdekel elsősorban, a politikával meg foglalkoznak más orgánumok, nincs értelme abba is belekontárkodnunk. A tartalmat illetően még fontosnak látnánk megjegyezni, hogy igyekszünk saját írásokat megjelentetni, mert nagyon nem kedveljük azokat a weboldalakat-újságokat, amiknek az egész tevékenysége abból áll, hogy mások cikket jelentetik meg újra vagy csak kipakolnak mindenféle netről leszedett fotókat.

 02. Melyek a népszerűbb bejegyzések, interjúk, lemezkritikák stb?
 Általánosságban elmondható, hogy az interjúk és azon belül is a „sztárzenekarokkal” készült beszélgetések a legolvasottabbak, bár volt már ott is meglepetés, pl. a H8machine interjúnkat (akikkel szerintem itthon még senki nem csinált riportot) alig látogatták. Meglepően népszerűek szoktak lenni néha váratlan dolgok is, pl. a HateCrew zenekart bemutató írásunkat (az nem interjú volt, szimplán csak beszámoltunk a megalakulásukról) sok százan nézték meg, pedig akkor még egy számot se vettek fel. Számszerűleg a két legtöbbet látogatott cikk a Terrorsphära és a Fehér Törvény riport volt.

 03. Átlagosan mennyien kattintanak egy-egy bejegyzésre?
 Hát, ez egy nagyon szélsőséges dolog, nagy a szórás; sok függ attól, hogy mennyire osztogatják meg az emberek a Facebookon a dolgokat, de általában az ismert zenekarok nagyságrendekkel több „kattintást” szoktak kapni, mint az ismeretlenek; persze ez is változó.

53873430_335887623939772_7225823476660043776_n.jpg

 04. Magyar vagy külföldi olvasó van több?
 Szerintem jelenleg nagyjából fele-fele az arány; a kezdetekkor a magyarok aránya jóval magasabb volt, köszönhetően annak, hogy főleg itthon voltunk aktívak és ismertek, de pár nevesebb német csapat meginterjúztatása után külföldről is megnőtt az olvasótábor aránya. Sokat segített a külföldi közönség megnyerésében, hogy ráálltunk arra, hogy minden nem magyar zenekarral készült interjút kiteszünk angolul vagy németül (függően attól, hogy milyen nyelven csináltuk eredetileg).

 05. Akikről írsz mennyire lelkesen osztják meg a közösségi oldalakon a róluk készült bejegyzést?
 Ez is nagyon vegyes; sokan nagyon lelkesek, mások meg teljesen passzívak. Ami azt illeti, eléggé csodálkozom is ezen, mert én tuti örülnék, ha valahol írnának a zenekaromról, főleg hogy tényleg nem nagyon van mostanában ilyen jellegű internetes kezdeményezés, ahol ingyen olvashatnak széles tömegek a világról alkotott elképzeléseimről. Nagyon kevés fanzine vagy egyéb sajtótermék maradt csak és ezek között is elég kevesen foglalkoznak azzal, hogy interjúkat csináljanak (nem csak itthon, hanem világszerte is).

 06. Gondoltál már rá, hogy a népszerűbb bejegyzéseket megjelentesd nyomtatásban akár fanzine, akár naptár formájában?
 Igen, rengetegszer eljátszadozom a gondolattal. Most, hogy 10 éves volt a blog, megfordult a fejemben, hogy összeszedem az összes interjút, megdizájnolom az anyagot és ingyenes papírzine'-ként szétosztogatom valami koncerten vagy adok belőle a lemezkiadós ismerőseimnek, hogy tegyék bele grátisz a csomagokba, amiket küldözgetnek a vevőiknek, de aztán mindig eszembe jut, hogy mi pénzbe, időbe és energiabefektetésbe kerülne mindez azért, hogy utána a kutyát se érdekelje az egész. Az elmúlt évtizedekben elég sok fanzine-nak dolgoztam be kisebb írásokkal és mindig az volt az elkeserítő végeredmény, hogy csak a picsogás megy, hogy nincsenek újságok, de amikor végre valaki megcsinál egyet, akkor meg a szájhúzás megy, amiért az újság szar/drága/gagyi/etc.. Sokat gondolkodtam azon is, hogy kéne valami alkalmi kiadót is csinálni, mert van 1-2 zenei anyagom elfekvőben, de aztán mindig az jut eszembe, amit már fent is leírtam, meg persze ehhez hozzájönne még az a szokásos duma is, hogy biztos meg akarok gazdagodni a lemezkiadásból, így elmegy tőle a kedvem. Pedig amúgy én még annak a kornak vagyok a gyermeke, ami a kézzelfogható dolgokat (fanzine, CD, bakelitlemez, stb.) értékeli igazán. Minden tiszteletem azoké, akik több elszántsággal bírnak és tényleg megcsinálják a papírformátumú fanzine-t, azonban az UG marad egyelőre a neten.

 07. Az olvasók milyen intenzitással reagálnak egy-egy bejegyzésre?
 Hát, ha reakciónak minősíthető a Facebook lájk, akkor elmondhatom, hogy rendkívül népszerűek vagyunk. A valóságban amúgy érdemi reakció alig van, néha a baráti körömből élcelődik valaki a bejegyzések alatt, nagyon ritkán akadnak hozzászólások is, de amire a közösségi médiát eredetileg kitalálták - a párbeszéd és a társadalmi diskurzus - az még várat magára. Ha érdekel a véleményem, egyébként elég demotiváló is ez a csend; még egy negatív véleménynek is jobban örülnék néha, mint a nagy rohadt méla hallgatásnak. Nem tudom, hogy ez a tömegek szellemi igénytelenségének és együgyű véleménynéküliségének az oka vagy csak simán kaka az oldal, de általában nincs igazi reakció.

 08. A mainstream, illetve balos közeg figyeli a bejegyzéseid?
 Szerintem nem, mert különben tuti kaptunk volna már pár ilyen ostoba levelet, hogy "Nincs olyan, hogy ns hardcore!", meg "Igénytelen, szar zenéket toltok!", meg "Primitív nácik vagytok!", ahogy azt már megszokhattuk más oldalokon a kommcsiktól. Mondjuk örülök is neki, rohadtul fárasztanak az internetes szócsaták az ilyen balfaszokkal.

 09. Időről-időre alakulnak új HC/NSHC/H8Core zenekarok itthon is, látsz, most olyat amelyik életképesebb és tovább jut egy bemutatkozó felvételnél?
 Most kicsit kedvezőbbnek tűnik a helyzet, mint 2 éve, akad pár új kezdeményezés, de korai lenne jóslatokba bocsátkozni. Félek, hogy egyik se lesz hosszú életű, mert az összes új csapat állandó tagproblémákkal küzd és manapság nem találni jó zenészeket minden bokorban. Én mindegyiknek szurkolok és próbálom őket segíteni a magam szerény eszközeivel, de az idő fogja megválaszolni a fenti kérdésedet.

55451649_1012678528920676_2599119800139513856_n.jpg


 10. Az interjúk során a kérdések mekkora hányada az ami téged érdekel, és mennyi az amit olvasoknak szánsz?   A blog újbóli elindulása valahol a kíváncsiságomnak köszönhető. Nagyon érdekelt, hogy pl. mit gondolnak az orosz NS-ek Putyin rezsimjéről (ez visszaköszönő kérdés is lett orosz zenekaroknál), hogyan látják az NSHC zenekarok a hardcore-hoz kötődő kapcsolatukat, mi motiválja őket, ilyesmi. Vannak néha töltelék kérdések is, de a zömében nem az olvasóközönségnek akarok kedvezni, hanem tényleg igyekszem az alanyokat olyan dolgokról megszólaltatni, amiket fontosnak és érdekesnek tartok. Ha ez egybeesik a nagyközönség elvárásaival, akkor örülök, ha nem, akkor meg szerencsére mindig be lehet zárni az oldalt a böngészőben.

 11. Végszó/Üzenet az olvasóknak:
 Ha csak egy matricát kiraktok valahová, már az is jobb és értékesebb, mint a tétlenség. Gondolkozzatok el ezen! Köszönjük még egyszer a lehetőséget a megszólalásra és kitartást a Városi Legendákhoz!

Végül egy szám a blog saját youtube csatornájáról:

loyalty_records_uj_logo.jpg

  1. A letöltések még mindig nagyban visszavetik a vásárlókedvet, vagy már alapból kevesebben érdeklődnek az ilyen zenék iránt?

Erre nehéz pontos választ adni, mert nem vagyok tisztában a letöltések számának nagyságrendjével. Természetesen vonzóak az ingyenes letöltős oldalak, mert az ingyennél nincs olcsóbb, nem lehet vele versenyezni. Ha nem lennének fizikai hanghordozók, csak ingyenes és pénzért letöltős oldalak, valószínűleg akkor is az ingyenes letöltések lennének népszerűbbek. Ilyen az emberi mentalitás: "Ha megkaphatom ingyen, miért fizetnék érte?" Valamelyest csökkent az érdeklődés az ilyen zenék iránt, de ez is változó, szerencsére vannak még olyan zenekarok, akik ha kiadnak egy új albumot, akkor hirtelen előkerülnek a vásárlók is.

45163709_319179188676943_9195124204452708352_o.jpg

  1. Itthon a HC/NSHC/H8Core színtér alaposan megcsappant, legalábbis a koncertek látogatottsága alapján, ez érezhető az eladásokon is?

Igen, ki lehet jelenteni, hogy a kilencvenes évek második felében megjelent új stílus mára jócskán veszített a népszerűségéből és már csak egy nagyon szűk réteg értékeli ezt a muzsikát. Mikor a Blue Eyed Devils, H8Machine, Angry Aryans zenekarok a csúcsra repítették a Hatecore stílust, rengetegen kezdték el utánozni őket, akik tovább is fejlesztették a műfajt. Természetesen ma is vannak olyan HC zenekarok, akik nagyon magas színvonalon űzik a stílust, az ő hanghordozóik továbbra is népszerűek. Gondolok itt az olasz Green Arrows-ra, vagy a német és orosz HC-színtér csapataira, akik minőségi felvételeket tesznek le az asztalra.

2018_11_nc_38_cd_megjelent.jpg

  1. Itthon milyen zenék a legnépszerűbbek?

A hazaiak közül a Jogos Önvédelem és az Archívum kiadványai a legkeresettebbek, a külföldiek közül a régi nagy öregek (Bound for Glory, Skrewdriver, Brutal Attack, No Remorse, Stahlgewitter...) a tuti befutók. A dallamosabb, megjegyezhető szerzeményekkel előálló csapatok törnek előre, a népszerűséget nagyban növelheti egy lendületes, profi videoklip is különböző videómegosztókra feltöltve.

2019_03_archivum_20_ev_hamarosan.jpg

  1. Külföldön egyre több '80-as, '90-es évek beli Oi! albumot adnak ki újra, itthon van rá kereslet?

Igen, a régi, klasszikus zenekarok korabeli felvételei mindig keresettek, főleg mert az a korosztály kötődik hozzájuk, akik még a letöltések előtti, fizikai hanghordozós korszak hűséges vásárlói. Lehet, hogy lemaradtak a régi kiadványokról és boldogan teszik be az újrakiadásokat is a gyűjteményükbe. Ha néha valaki eladja a régi gyűjteményét, bizonyos oldalakon hihetetlen pénzekért cserélnek gazdát az első nyomású kiadványok.

2018_06_09_nc_38_kazetta.jpg

  1. A videómegosztókon szinte minden megtalálható, ennek ellenére van még kereslet zenei DVD-kre?

A DVD piac szinte teljesen halott, annak ellenére, hogy a videómegosztókról mostanában rengeteg felvételt töröltek, vagy tettek elérhetetlenné sok európai országban. Már nem tudom, hol olvastam azt a kérdést egy DVD megjelenésekor, hogy "Vásárol még valaki DVD-t egyáltalán?". A DVD a kétezres években élte aranykorát, de az elmúlt 10 évben szinte teljesen visszaesett a forgalmuk, talán a Titkolt Ellenállás tripla DVD-je kivétel, ami tényleg egy egyedi, különleges kiadvány.

2019_valhalla_flyer.png

  1. Az én korosztályom 99%-ban koncerteken és butikokban vásárolt hanghordozót, pólót stb. Azóta felnőtt egy új generáció, még mindig szükség van a személyes kontaktusra vagy elég csak a közösségi oldalakon megosztani, hogy milyen új kiadványok vannak?

Igen, a mi korosztályunk még értékelte, ha megjelent bármilyen kiadvány, ha eredeti példányt tudtunk venni valamiből, arra mi még halálosan büszkék voltunk, rangot jelentett, ha valamelyik kiadvány eredeti borítóval került fel a polcunkra. Ma már nincs annyira szükség személyes kontaktusra, az internet segítségével bármit meg lehet találni, elég beütni a keresőbe, hogy mit szeretnél. Természetesen sokan nem szeretnek postaköltséget fizetni, vagy megadni a személyes adataikat, ők továbbra is koncerten, vagy egyéb személyes találkozások alkalmával szerzik be az új kiadványokat.

2018_08_21_vendetta_maradt_a_tarban.jpg

  1. Az én generációm, főleg a vidéken élők nem igazán tudják követni az idegen szavakat, amelyek megjelentek a hanghordozók terén, gondolok itt olyanra, mint a digipack, split stb., felvilágosítanád az olvasókat pontosan mit is jelentek ezek? (ami eszedbe jut mind, akár a booklet is)

Sok ilyen kifejezés született az elmúlt évtizedekben, a kiadók igyekeznek különlegessé tenni kiadványaikat, hogy a gyűjtők valami pluszt kapjanak a pénzükért.

A digipack egy kartonból gyártott CD / DVD csomagolás, amely helyettesíti a műanyag tokot és a borítót. A lemezt a kartonba ragasztott átlátszó műanyag tálca tartja. Többféle méretben gyártható, akár több lemez számára is.

A split azt jelenti, hogy egy CD-n két vagy annál több zenekar felvételei szerepelnek. Megosztott anyagnak lehetne fordítani, de már a split kifejezés is meghonosodott hazánkban.

A booklet magyarul könyvecske vagy füzetecske, de ezek elég bárgyúan hangzanak lefordítva. A CD megjelenése idejében még csak egylapos borítók voltak, amin az albumborító szerepelt, a hátoldalán néhány információ a lemezről. Később a kiadók és a zenekarok több információt akartak megosztani a rajongókkal, így született a kihajtható borító, később az egyre vastagabb booklet, amiben a dalszövegeket, zenekari fényképeket és egyéb érdekességeket helyeztek el, hogy még kelendőbbek legyenek a kiadványok.

Egy időben népszerű volt a Dual-disc is, egy CD-t kell elképzelni, aminek a másik oldalán DVD anyag szerepelt, de ez a formátum érvényét vesztette egy idő után, mert túl vastag volt és egyes lejátszók megkarcolták a kétoldalú hanghordozó másik felét. De vannak dupla, tripla CD-k, DVD-k, kihajtható dupla digipackok és így tovább.

_2008_12_9_loyalty_kartya.jpg

  1. Pólókon milyen minták a kelendőbbek, a merész sokat sejtető, esetleg nyílt politikai iránymutatás, vagy a szolidabb, bárhova felvehető?

A népszerűbb együttesek, vagy politikai személyeket, egykori harcosokat ábrázoló pólók a népszerűek, sokan a tiltott jelképeket tartalmazó ruházatokat részesítik előnyben. A szolidabb, sok esetben igényesebb ruhadaraboknak is megvan a célközönsége, de ez sajnos csak egy szűk réteg. A lelkes fiatalok szeretik azonnal tudatni a környezetükkel a nézeteiket és olyan pólókat keresnek, amikkel ezt a leggyorsabban láttatni tudják az utca népével.

19417414_122742674987263_4039126892862827714_o.jpg

  1. Végszó/vagy üzenet az olvasóknak

Már szinte unalmasnak tűnhet állandóan ismételgetni, hogy aki szereti a színtér zenekarait, támogassa őket a kiadványaik megvásárlásával, mert a kiadók csak így tudnak újabb felvételeket fizetni és kiadni. Ingyen letölteni egyszerű, csak így nem lesznek új kiadványok. Egy gyűjtemény tartja az árát és büszkeséggel tölti el a tulajdonosát, ha végignéz a kincsein. Köszönjük a megkeresést és a kérdéseket!

Loyalty records

süti beállítások módosítása