Felnőtt tartalom!

Elmúltam 18 éves, belépek Még nem vagyok 18 éves
Ha felnőtt vagy, és szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot.

A belépéssel elfogadod a felnőtt tartalmakat közvetítő blogok megtekintési szabályait is.

Mi érdekel Téged?

2019.05.24. 08:53

 Nehéz eldönteni mi érdekli a blog olvasóit. A történelem nem, nem csak a világtörténelem, az ns témák, de még a magyar történelem sem. Az ilyen témájú bejegyzések meglehetősen alacsony olvasottságúak. Itt van például a Deutschlandlied, feldolgozták páran, éneklik kocsmában, koncerteken, megosztják a közösségi és videómegosztókon, de a történetéről írt bejegyzés 3 év alatt 66 embernél érte el azt az ingerküszöböt, hogy rákattintson, gondolom ebből 30% nem olvasta végig.
 A lemez megjelenések sem érdekelnek túl sok embert, az ilyen témájú bejegyzések 30-60 embert ingereltek a kattintásra, függetlenül attól milyen zenekarról van szó.
 2-3 éve szerveztünk olyan koncerteket ahol 6-7 zenekarnév volt a plakáton. Egy vidéki csoportban a 8-10 éve működő zenekarok közül egyet sem ismertek, a legszebb az egészben, hogy nem is mutatkozott igény a megismerésükre. Azóta a zenekarok zöme feloszlott. Ezek után egyértelmű, hogy egy-egy ilyen zenekar bemutatása sem érdekel túl sok embert.
 A visszaemlékezések, régi sztorik, nosztalgia általában akkor érdekli az olvasót, ha valamilyen szinten érdekelt benne, ott volt vagy ismeri a történet szereplőit esetleg botrány szagú és lehet kicsit csámcsogni rajta.
 Volt több olyan esemény beszámoló, amely annyi embert sem érdekelt amennyi ott volt a helyszínen. Ezek után nem kell csodálkozni a megemlékezések szervezőinek, ha jó esetben 20-50 ember megy el egy-egy ilyen eseményre.
 A legmeglepőbb az volt amikor rádöbbentem, hogy Ian Stuart, a Skrewdriver vagy a Blood and Honour története sem érdekli az embereket. Persze nehéz róluk újat írni, de volt olyan bejegyzés amely frissen volt angolról fordítva és korábban nem jelent meg magyarul.
 Az interjúk általában olvasottak, de azért itt is elég nagy a szórás aszerint mennyire ismert az interjú alanya vagy az interjú témája, nem beszélve arról, a bejegyzés reklámozva van-e a közösségi oldalakon.
 A koncert beszámolók olvasottsága függ részben a fellépőktől részben attól, hogy a külföldiek mennyire mozdulnak rá, mert bizony a hazai olvasót sokszor akkor sem érdekli, ha ott volt, netán szerepel a képeken. Több esetben előfordult, hogy a fellépők is a bejegyzés megosztása helyett, csak a kimásolt képeket osztották meg. Így a tavalyi szlovén B&H rendezvényről már nem tartottam fontosnak beszámolni, pedig nagyszerű két napos rendezvény volt két magyar fellépővel az Oi-korral és a Dixie Freedom Fighters-szel és többek közt Kennel aki énekelt pár számot Geriékkel.
 A régi képek általában népszerűek, olyannyira, hogy gyakran találkozom velük youtube videókon, általában nem a megfelelő zenekar képe van egy-egy videóban, de ez a videók készítőit nem nagyon zavarja.
 A képlopásról 10 éve írtam először, akkor egy balos punk oldal az AntiAsgard használta Vanekról készült képem egy Bad Manners cikkhez, ha jól emlékszem, mindenesetre gőzük sem volt ki van a képen.
 Ha már szóba került a képlopás... Az engedélyem nélkül felhasznált képeimmel általában az a baj, hogy félretájékoztatnak. A felhasználó nem tudja ki vagy mi van a képen és hasra ütés szerűen ír valamit a képről. Egyébként mindenféle ellenszolgáltatás nélkül adtam a képeimből bárkinek aki kért, többek között a Pannon Bulldogban legalább féltucat képem jelent meg, közülük talán a Brutal Attack énekesét, Kent ábrázoló a legismertebb, lemezborítón is jelent meg képem, a Gungnir mini CD-n. 

553.jpg
Ami furcsa volt számomra, hogy régebben elég sok sötét hangulatú képet készítettem, erdőben, fenyvesekben, tölgyesekben, néha fekete-fehér fraktálokat is. Ezekből többet felajánlottam hazai black metál/NSBM bandáknak, de nem használtak fel egyet sem. Nem tartom profi fotósnak magam, de ha megnézzük a hazai színtér kazetta és lemez borítóit, bizton állíthatom, ezeknél jobb képeket készítettem.
 A címben szereplő kérdés költői, nem várok választ, félek olyanok érkeznének, mint a korábban említett csoportban arra a kérdésre, hogy milyen skinhead zenekart látnának itthon szívesen, olyan válaszok érkeztek, hogy Böhse Onkelz, Amon Amarth és Sabaton...

A bejegyzés trackback címe:

https://odin.blog.hu/api/trackback/id/tr4214852690

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása