Felnőtt tartalom!

Elmúltam 18 éves, belépek Még nem vagyok 18 éves
Ha felnőtt vagy, és szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot.

A belépéssel elfogadod a felnőtt tartalmakat közvetítő blogok megtekintési szabályait is.

img-5520-scaled.jpg
Ahogy korábban ígértem, ha itthon kapható lesz akkor egy példány nálam landol a lemezből. Az NSBP kiadó jóvoltából érkezett belőle pár darab hazánkba és így egy eljutott hozzám is.
Talán már írtam korábban valamelyik bejegyzésben, hogy a Sledgehammer volt az első japán skinhead zenekar amelyiknek a zenéje eljutott hozzám, jó 30 éve a Pannon Buldog egykori szerkesztője által. Legnagyobb bánatomra a kazettán csak Skrewdriver feldolgozások voltak angolul.
 A világhálónak köszönhetően már több, mint 20 éve elérhetőek információk a japán színtérről, így erről a zenekarról is, amelyik a korai korszak szinte egyetlen túlélője akik a legtovább őrizték a skinhead külsőségeket.
Mára már csak az énekes és a dobos a dobos kopasz a zenekarból, a két gitáros a rockzenei színtérről érkezett és ez a zenén is alaposan kiütközik. A korongon az első szám egy modernebb, amerikai stílusú rock szerzemény, a második szám pedig egy hard rock nóta, amolyan amerikai motoros rock stílusban. Szerencsére jutott a korongra a régi időket idéző szerzemény is, külön öröm, hogy minden dalt japánul énekelnek.
A Brutal Attack munkássága tiszteletet érdemel, de a legtöbb daluk nem az én, nem túl kifinomult zenei ízlésemnek született, ellenben erre a korongra összeszedték a legjobb dalaikat, kezdve a Rock Against Communismmal és a többi kiváló, pörgős, rock and rollos szerzeménnyel. Mielőtt végig hallgattam a korongot meg voltam győződve, hogy a japán banda fog jobban tetszeni, de igazából azt hiszem az angol banda kicsit jobban bejön.
A lemez hagyományos CD borítóban jelent meg, 16 oldalas szövegkönyvvel, ebben a dalszövegek mellett kiváló színes fotók is vannak a zenészekről, sajnos a japán banda dalai csak japánul vannak benne.
A szövegkönyv hátulján megemlékeznek Ian Stuartról és egy elhunyt japán skinheadről. A CD hátulján a japán számcímek egy része angolul is ki van írva. A Suns kiadó remek munkát végzett.
Sajnos a pár darab lemezt pillanatok alatt elkapkodták még a postaköltség miatt megemelt ár ellenére is, de itt lehet jelezni a kiadónak, ha valaki szeretne még a korongból:
https://nsbp.shop/termek/respect-honour-east-meets-west-sledgehammer-brutal-attack-japanese-english-skinhead-compilation/

A bejegyzés trackback címe:

https://odin.blog.hu/api/trackback/id/tr3317399060

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása